Naše práce je hledat, kde roste ta nejlepší káva. Její příprava je už naší vášní.

Odhalit tajemství
Zobrazit menu

Náš příběh

 vše to začalo osudovým setkáním tehdy muzikanta Pavla Muzikáře s jeho nynější kostarickou manželkou a následnou cestou do kostariky, kávové pěstitelské země. „V té době jsem ani kávu nepil,"řÍKÁ PAVEL MUZIKÁŘ, „ale jelikož je káva v kostarice naprosto neodmyslitelnou součástí každodenního života a to nejenom díky konzumaci, ale také pro mnohé způsobem obživy, bylo to pro mě impulsem, abych zjistil, co všichni na té kávě mají a vydal se na cestu za kávovým dobrodružstvím, které vyústilo až k založení pražírny vyběrové kávy."

název naší pražírny je odvozen od španělského slova alegre, což znamená veselý, šťastný, spokojený, tedy pocity, které nás a doufáme i vás naplňují při pití naší jedinečné kávy.

Káva Alegre

OCHUTNEJTE ŠIROKOU PALETU CHUTÍ, OD SVĚŽÍCH OVOCNÝCH PŘES ČOKOLÁDOVO-OŘÍŠKOVÉ AŽ K TĚŽKÝM, ZEMITÝM. SNAŽÍME SE VYBÍRAT VELMI CHUŤOVĚ RŮZNORODÉ KÁVY, ABY SI U NÁS TO SVÉ NAŠEL JAK VYZNAVAČ KÁVOVÉ TŘETÍ VLNY, TAK I TEN, KDO JE ODKOJENÝ NA ITALSKÉM ESPRESSU. KAŽDÁ NAŠE KÁVA JE JINÁ, STEJNĚ JAKO VAŠE CHUŤ. KONTRASTY NÁS BAVÍ.

PRAŽÍME PŘEVÁŽNĚ VÝBĚROVOU KÁVU (SPECIALTY COFFEE) DOSAHUJÍCÍ MINIMÁLNĚ 80 BODŮ NA 100 BODOVÉ ŠKÁLE PODLE SPECIALTY COFFEE ASSOCIATION OF AMERICA, KÁVU S JASNĚ DANÝM PŮVODEM, OSOBITÝM CHARAKTEREM A VYSOKOU KVALITOU KÁVOVÉHO ZRNA, S VELMI NÍZKÝM OBSAHEM DEFEKTŮ, KTERÁ ZA SVOU CHUŤ VDĚČÍ UNIKÁTNÍMU MIKROKLIMA, SLOŽENÍ PŮDY A PEČLIVÉMU ZPRACOVÁNÍ. KROMĚ ZEMĚ PŮVODU O KÁVĚ TAKÉ VÍME Z JAKÉ OBLASTI A KONKRÉTNÍ FARMY POCHÁZÍ, KDY BYLA SKLIZENA, O JAKOU ODRŮDU KÁVOVNÍKU SE JEDNÁ A JAKOU METODOU BYLA KÁVA ZPRACOVÁNA. OSOBNĚ TAKÉ JEZDÍME NA KOSTARICKÉ FARMY, KDE PRO VÁS NAKUPUJEME TU NEJLEPŠÍ KÁVU PŘÍMO OD FARMÁŘŮ V RÁMCI TZV. DIRECT TRADE, KTERÝ ZARUČUJE VYSOKOU KVALITU A FÉROVÉ CENY.

U KAŽDÉ KÁVY PEČLIVĚ VOLÍME ODPOVÍDAJÍCÍ PRAŽiCÍ PROFIL, KTERÝ VYZDVIHNE A PODPOŘÍ JEJÍ UNIKÁTNÍ CHUŤOVÉ VLASTNOSTI.

NEVÍTE, KTERÁ KÁVA JE PRO VÁS TA PRAVÁ? NAPIŠTE A RÁDI VÁM PORADÍME.

Kavárny a kanceláře

máte kavárnu nebo se ji chystáte otevřít a chcete být originální? zapomeňte na stále ještě velmi rozšířené italské espresso směsi! Jsme tu pro vás, abychom vám pomohli jak s výběrem kávy a kávovaru (MOŽNOST ZAPŮJČENÍ), tak i sE zaškolením vašeho personálu. jste jen krůček od toho, aby se vaše kavárna dostala na zcela novou úroveň.

Nedokážete si představit den v kanceláři bez kávy a instantní kafe není pro vás to pravé ořechové? Proč si nedopřÁt skvělou kávu i v práci! VYberte si z naší nabídky na e-shopu a my už se o vše postaráme. pokud nemáte vlastní kávovar, zapůjčíme vám našeho juru. 

zAJÍMAJÍ VÁS NAŠE VELKOOBCHODNÍ CENY A  PODMÍNKY? KONTAKTUJTE NÁS JEŠTĚ DNES!

 

Espresso bar / catering

Navštivte náš pražírenský espresso bar anděl na smíchově, nebo se stavte na kávu na oblíbených farmářských trzích. Můžete si u nás také objednat catering a to jak kávový, tak ve spojení s jídlem. sháníte kávu na vaši akci, nebo byste nás někde rádi viděli? Neváhejte se na nás obrátit. rádi k vám přijedeme, nebo zapůjčíme vybavení.

Aktuálně nas najdete:

Espresso bar anděl po-pá

k.engliše 2, Praha smíchov

Farmářské trhy pankrác arkády st

farmářské trhy na jiřáku čt, pá

 farmářské trhy náplavka so

farmářské trhy na kulaťáku so

Online obchod

Přejděte do našeho

e-shopu 

a objednejte si čerstvou kávu až do domu

jen několik kliků a NAŠE káva se vydá na poslední část své dlouhé cesty od keře až do vašeho šálku.

Kurzy přípravy kávy

Staňte se s námi baristou a naučte se, jak správně připravit kávu ať už přátelům u vás doma nebo hostům ve vaší kavárně. 

Společně s námi proniknete do tajů baristického umění a seznámíte se se současnými trendy a alternativními způsoby přípravy kávy.

  • Baristický kurz: Kurz pro profesionální přípravu kávy určený pro majitele kaváren a jejich personál
  • Kurz DOMÁCÍ přípravy kávy: naučte se, jak si připravit šálek kvalitní kávy v domácích podmínkách bez vysokých finančních investic
  • Kurz latte art: Staňte se umělcem a naučte se kreslit obrazce na hladině cappuccina nebo cafe latte
  • cupping a pražení: vyzkoušejte si, jak ochutnávají kávu profesionálové a odhalte tajemství pražení kávy.

Pražení - kávy

Světlé pražení

VYŠŠí KYSELOST, SVĚŽÍ, OŘÍŠKOVÉ, OVOCNÉ A KVĚTINOVÉ TÓNY, LEHKÉ AŽ STŘEDNÍ TĚLO, MÍRNĚ TANINOVÁ DOCHUŤ 

doporučený způsob přípravy

french press, aeropress, drip, chemex

 

střední pražení

STŘEDNÍ KYSELOST, KULATÁ A DOPLŇUJÍCÍ(JAKO ZRALÉ CITRUSOVÉ PLODY), NĚKDY S CHUTÍ PRAŽENÝCH OŘÍŠKŮ, STŘEDNÍ AŽ TĚŽKÉ TĚLO, STŘEDNĚ DLOUHÁ AŽ DLOUHÁ DOCHUŤ JE ČISTÁ A SLADKÁ S NÁZNAKEM PRAŽENÝCH TÓNŮ

DOPORUČENÝ ZPŮSOB PŘÍPRAVY

ODLADĚNÝ FRENCH PRESS, AEROPRESS, DRIP, CHEMEX, SVĚŽÍ ESPRESSO

 

tmavé praŽENÍ

NÍZKÁ AŽ NULOVÁ KYSELOST, HOŘKOSLADKÉ A NĚKDY KOŘENĚNÉ TÓNY, KOUŘOVÉ TÓNY, VELMI SILNÉ TĚLO(PŘIDÁNÍ MLÉKA VHODNĚ DOPLŇUJE TENTO PROFIL, DLOUHÝ A NĚKDY VELMI VÝRAZNÝ FINIŠ ZANECHÁVAJÍCÍ HOŘKOU DOCHUŤ PO VELMI DLOUHOU DOBU 

DOPORUČENÝ ZPŮSOB PŘÍPRAVY

ESPRESSO, moka pot

Kontakty

IČ: 47565993
Ke Hřišti 565, 252 28 Černošice
Tel. : 737 654 737
E-mail : info@alegrecafe.cz